Styczeń kl. III

Utworzono dnia 12.10.2020

Na zajęciach realizowanych w ramach projektu pt.: „Lepsza edukacja szansą na lepszą przyszłość uczniów" uczniowie klas III  Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni pogłębiają swoją wiedzę w zakresie matematyki, przyrody i informatyki.

W styczniu dzieci z klas trzecich prowadziły ciekawe obserwacje przyrodnicze. Z zainteresowaniem obserwowały zachowanie ptaków w ptasiej stołówce za oknem i online.  Podczas zajęć nazywały ptaki, odczytywały i zapisywały najważniejsze informacje na temat wybranego ptaka, przeliczały ptaki w karmniku, analizowały budowę ptaków i  uczyły się, czym należy dokarmiać zimowych gości.

Wspaniałą nauką i  zabawą jednocześnie okazała się hodowla kryształów.  W czasie zajęć każde dziecko czuło się jak naukowiec, przeprowadzając eksperyment nastawiania krystalizacji. Po kilku dniach można już było podziwiać pierwsze efekty pracy. Kryształy rosły na oczach dzieci. Hodowla kryształów to super zabawa  i nowe doświadczenie dla dzieci!

Poza tym dzieci na warsztatach dokonywały obliczeń zegarowych, rozwiązywały zadania tekstowe utrwalające porównywanie różnicowe i doskonaliły tabliczkę mnożenia.

Jak zwykle chętnie brały też udział w nauce programowania, a przez to logicznego myślenia. Uczniowie  korzystali z już istniejących aplikacji  oraz próbowali tworzyć własne projekty.

Krystyna Piotrowska

Monika Rokosa