Luty klasy I i III

Utworzono dnia 05.03.2021

Na zajęciach realizowanych w ramach projektu pt.: „Lepsza edukacja szansą na lepszą przyszłość uczniów" uczniowie klas I i III  Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni pogłębiają swoją wiedzę w zakresie matematyki, przyrody i informatyki.

W miesiącu lutym uczniowie "przenieśli się" na Antarktydę, aby lepiej przyjrzeć się życiu zwierząt w krainie lodu i śniegu, a szczególnie pingwinom. Dzieci zapoznały się z cechami wyglądu i zwyczajami pingwinów, wysłuchały ciekawostek dotyczących życia zwierząt na Antarktydzie, rozwiązywały quizy i zadania matematyczne, wykonały tematyczne prace plastyczne. Mogły  poczuć klimat mroźnej i śnieżnej zimy oraz zwrócić uwagę na fakt zagrożenia wyginięciem niektórych gatunków zwierząt.

Uczniowie klas trzecich odbyli też multimedialną podróż do Warszawy i Gdyni. Poznali zabytki tych miast i ciekawe miejsca, rozwiązując przy tym zadania matematyczne. Natomiast uczniowie klas pierwszych "płynęli" Wisłą od gór do morza oraz poznawali mapę Polski. Poza tym uczniowie doskonalili dodawanie i odejmowanie w matematycznym trimino i w Eduelo,  utrwalali nazwy miesięcy, dni tygodnia i godziny na zegarze wykorzystując gry planszowe oraz używali różnych narzędzi podczas pracy w programie Power Paint 3D.

Krystyna Piotrowska

Luty klasy I i III