Czerwiec grupa 3 i 4

Utworzono dnia 14.09.2020

W czerwcu każda z moich grup realizowała inną tematykę. Były to zadania z tematów lekcyjnych, ale o wyższym stopniu trudności.

I tak, grupa III, czyli szóstoklasiści, rozwiązywali równania z ułamkami, nawiasami, a także zadania za pomocą równań. Natomiast uczniowie należący do grupy IV, czyli piątoklasiści rozwiązywali różnorodne zadania na obliczanie pól powierzchni figur płaskich oraz wielokątów. Obydwie grupy poznały również bardzo dokładnie układ współrzędnych, jego podział na ćwiartki, a także w jaki sposób zaznaczamy w nim punkty. Dzięki temu mogłam zapoznać ich z  zasadami gry „Telegraf”, w której to grze  zaznaczali w układzie współrzędnych punkty o podanych  przeze mnie współrzędnych. Na zakończenie I roku pracy w projekcie wszyscy jego uczestnicy napisali test, który na ostatnich zajęciach sobie omówiliśmy i wyjaśniliśmy źle rozwiązane zadania. Test ten wykazał przyrost wiedzy u prawie wszystkich uczniów, co jest dowodem na celowość organizacji takich zajęć dodatkowych dla uczniów.

Wszyscy podziękowaliśmy sobie za współpracę, zwłaszcza w tym trudniejszym czasie w czasie nauki zdalnej oraz życzyliśmy sobie udanego wypoczynku podczas wakacji i powrotu do normalnej nauki w szkole.

Ilona Janik

czerwiec grupa 3 i 4