Śniadanie daje moc

Utworzono dnia 13.11.2023

Jak co roku 8 listopada nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc ”. Wszyscy wiemy, dorośli i dzieci, że śniadanie to  najważniejszy posiłek dnia! Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Tego dnia wychowawcy klas  0 - III wraz z dziećmi i pod okiem zaproszonego gościa Pani  Aleksandry Kulasiewicz, która jest dietetykiem  przystąpili do szykowania różnorakich zdrowych posiłków. Oj jaka była wielka śniadaniowa uczta. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji i niesamowicie się zaangażowały. Na stołach pojawiło się  pieczywo różnego rodzaju i kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, owoce, warzywa, gofry itp. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami,  działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą.  Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt. Uczniowie wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki i sałatki. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne …mniam palce lizać! A ile ukazało się kulinarnych talentów. Dzieci również nie zapomniały podczas szykowania śniadania o przestrzeganiu podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Umiejętnie i bezpiecznie pod czujnym okiem dorosłych korzystały z narzędzi kuchennych. Aby nasze  zajęcia kulinarne były bogate i na wysokim poziomie pomogła nam nasza profesjonalna kuchnia, która jest świetnie wyposażona w sprzęt dzięki projektowi z Ministerstwa Edukacji i Nauki „ Laboratoria Przyszłości ”.  Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania. Jeszcze raz dziękujemy naszemu gościowi Pani Aleksandrze, że oprócz praktyki przekazała dzieciom wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania. Nie wierzycie? Zapraszamy do galerii zdjęć.

Śniadanie daje moc

Utworzono dnia 14.11.2023, 22:26