Otwarcie sali rehabilitacyjno-sensoryczne.

Utworzono dnia 22.02.2024

22 lutego 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie sali rehabilitacyjno-sensorycznej, a właściwie sali terapeutycznej. Pan Dyrektor Andrzej Guła, budując koncepcję funkcjonowania i rozwoju naszej Szkoły, a jednocześnie odpowiadając na specjalne potrzeby rozwojowe coraz liczniejszej grupy uczniów, podkreślił znaczenie tego niezwykłego miejsca oraz przeniósł uczestników w świat zmysłów i doznań sensorycznych. Spotkanie poprowadziła neurologopeda oraz terapeuta integracji sensorycznej, p. Iwona Głowacka, która zaprezentowała elementy wyposażenia sali terapeutycznej. Jest to wyjątkowa przestrzeń, służąca organizacji zajęć przez rehabilitantów, fizjoterapeutów, nauczycieli - terapeutów, z zakresu terapii integracji sensorycznej, korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych, logopedycznych czy dydaktyczno-wyrównawczych. Zajęcia te służą wyrównywaniu deficytów rozwojowych funkcji poznawczych, motorycznych, sensomotorycznych, zaburzeń rozwoju mowy czy dysfunkcji intelektualnych. Wyposażenie sali terapeutycznej zachęca ucznia do podejmowania różnych aktywności, w atmosferze poczucia bezpieczeństwa i pozytywnych emocji. Służy poprawie koncentracji uwagi, funkcji wzrokowych i słuchowych oraz sprawności w zakresie małej i dużej motoryki, co korzystnie wpływa zarówno na rozwój poznawczy jak i emocjonalno-społeczny dziecka. Dziękujemy przedstawicielom Gminy - Pani Burmistrz Sylwii Szymańskiej oraz Pani Jolancie Kowalik za przybycie i wsparcie w podnoszeniu jakości edukacyjno-terapeutycznej Naszej Placówki.

Otwarcie sali rehabilitacyjno-sensorycznej.

Utworzono dnia 22.02.2024, 16:29