Międzynarodowy projekt "Z kulturą mi do twarzy"

Utworzono dnia 21.06.2023

Zakończyliśmy przygodę z MIĘDZYNARODOWYM PROJEKTEM „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”, która towarzyszyła dzieciom klas zerowych przez cały rok szkolny. Podczas realizacji wybranych przez nas zadań tematycznych dzieci poszerzały wiedzę o otaczającym ich świecie. Działania w ramach projektu pozwoliły nam na tworzenie sytuacji edukacyjnych , które budowały wrażliwość u dzieci, prowadziły do poznania wartości i norm społecznych. Przyczyniły się również do kształtowania u dzieci empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych .Projekt wpłynął pozytywnie na kształtowanie poczucia przynależności do kraju oraz naszej „małej ojczyzny” ,a także wychowanie w duchu wartości ,takich ja :dobro, piękno, patriotyzm. Pozwolił rozwijać poczucie estetyki poprzez kontakt ze sztuką. Projekt rozbudzał kreatywność, ciekawość poznawczą, twórcze działanie oraz samodzielność dzieci. Zachęcał je do samodzielnego poszukiwania, odnajdywania odpowiedzi oraz wyszukiwania rozwiązań. Rozwijał postawy odpowiedzialnego twórcy i odbioru kultury. Uczestnictwo w projekcie łączyło zabawę i naukę ,pozwalało dzieciom na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Udział w projekcie był dla nas wspaniałą przygodą, która dostarczyła dzieciom wiele radości.

Z kulturą mi do twarzy

Utworzono dnia 21.06.2023, 13:56