Marzec klasy I-III

Utworzono dnia 02.04.2021

Warsztaty matematyczno – informatyczno - przyrodnicze. Klasy I i III.

Na zajęciach realizowanych w ramach projektu pt.: „Lepsza edukacja szansą na lepszą przyszłość uczniów" uczniowie klas I i III  Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni pogłębiają swoją wiedzę w zakresie matematyki, przyrody i informatyki.

W miesiącu marcu uczniowie zapoznali się z głównymi założeniami Unii Europejskiej. Wirtualnie zwiedzili najciekawsze miejsca w poszczególnych państwach  i wysłuchali "Ody do młodości’’ – hymnu Unii Europejskiej. Uczniowie klas trzecich zaznaczali na mapie Europy Polskę i kraje należące do Unii  Europejskiej, a uczniowie klas pierwszych wyklejali maskotkę Unii Europejskiej – Syriusza, z polskim akcentem.

Wraz z początkiem wiosny mali przyrodnicy szukali zwiastunów wiosny, rozpoznawali pierwsze wiosenne kwiaty oraz poznali ludowe zwyczaje: topienie marzanny i chodzenie z gaikiem.

Jak zawsze najwięcej radości sprawiło dzieciom eksperymentowanie. Naelektryzowane balony przyciągały drobne papierki, włosy, strumień wody i przyklejały się do ściany. Sunęły po sznurku jak rakiety, a przekłute wykałaczkami nie pękały. Dzięki eksperymentowaniu każde dziecko miało możliwość bycia odkrywcą.

Poza tym uczniowie rozwiązywali kalambury, zadania matematyczne i doskonalili umiejętności informatyczne.

Krystyna Piotrowska

Marzec klasy 1-3