Maj klasy I-III

Utworzono dnia 31.05.2021

Na zajęciach realizowanych w ramach projektu pt.: „Lepsza edukacja szansą na lepszą przyszłość uczniów" uczniowie klas I i III  Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni pogłębiają swoją wiedzę w zakresie matematyki, przyrody i informatyki.

W miesiącu maju uczniowie fascynowali się kosmosem. Poznawali planety, gwiazdy, wirtualnie obserwowali niebo. Młodsze dzieci projektowały rakiety i wykonywały roboty, starsze rozwiązywały łamigłówki i zadania matematyczne ,zawarte w tajemniczej kapsule.

Podczas zajęć dzieci poszerzały też swoją wiedzę o przyrodzie wiosną. Obserwowały  życie roślin i zwierząt w naturalnym środowisku oraz rozwiązywały zagadki o zwierzętach.

Na zajęciach projektowych uczniowie  doskonalili swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię po pasach z sygnalizacją świetlną i bez, bezpieczne poruszanie się po chodniku i  bezpieczne zachowanie na drodze oraz utrwalali znaki drogowe, wykorzystując gry planszowe.

Jak zawsze najwięcej radości sprawiło dzieciom eksperymentowanie. Przy wykorzystaniu zwykłych kurzych jajek dzieci zostały wprowadzone w fascynujący świat nauk przyrodniczych.

Dzięki eksperymentowaniu każde dziecko miało możliwość bycia odkrywcą.

Podczas warsztatów dzieci doskonaliły również umiejętności matematyczne: tabliczkę mnożenia, obliczenia pieniężne, dodawanie i odejmowanie, korzystając z portali edukacyjnych:  Eduelo, Matzoo.pl, learningapps.org., Wordwall oraz gry edukacyjnej ,,Maraton matematyczny’’.

Maj I-III

Utworzono dnia 31.05.2021, 15:15