Kwiecień Klasy I-III

Utworzono dnia 03.05.2021

Na zajęciach realizowanych w ramach projektu pt.: „Lepsza edukacja szansą na lepszą przyszłość uczniów" uczniowie klas I i III  Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni pogłębiają swoją wiedzę w zakresie matematyki, przyrody  i informatyki.

W miesiącu kwietniu  warsztaty matematyczno- informatyczno –przyrodnicze dla uczniów  klas  I i III były prowadzone zdalnie. Początek kwietnia to był czas przeżywania Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji uczniowie projektowali kartki świąteczne i pisali życzenia w Programie Power Point oraz kodowali wielkanocnego zajączka i kurczaka.

Podczas zajęć dzieci poszerzały też swoją wiedzę o przyrodzie wiosną. Obserwowały życie roślin i zwierząt  wczesną wiosną w naturalnym środowisku i on-line. Tworzyły prezentacje "Zwiastuny wiosny’’ i "Wiosna’’ w programie Power Point i Point.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie  zastanawiali się, co należy zrobić, aby zostać przyjacielem Ziemi.  Projektowali i wykonali plakaty  oraz tworzyli prezentacje  pod hasłem "Dbajmy o Ziemię".

Podczas warsztatów dzieci doskonaliły również umiejętności matematyczne : tabliczkę mnożenia, obliczenia zegarowe, dodawanie i odejmowanie, korzystając z portali edukacyjnych:  Eduelo, Matzoo.pl, learningapps.org, Wordwall.

Krystyna Piotrowska

Kwiecień klasy 1-3