Marzec grupa 3-4

Utworzono dnia 12.04.2021

W marcu Ósmoklasiści napisali z matematyki próbny Egzamin. Dlatego postanowiłam, żeby rozwiązać te zadania z uczniami grupy 3, przed którymi takie wyzwanie już za rok. Ze wszystkimi zadaniami, oprócz tych dotyczących pierwiastków i potęg, poradzili sobie bez żadnych problemów, co sprawiło im ogromną satysfakcję i dało poczucie spokoju, że „ nie taki diabeł straszny…”. Oczywiście na kolejnych zajęciach przerobiliśmy sobie pierwiastki i potęgi i wtedy już zadania z egzaminu zostały rozwiązane. Oprócz tego , tematem zajęć grupy starszej były również zadania rozwiązywane za pomocą równań, własności kolejnych potęg liczby wielocyfrowej, pole i obwód prostokąta, wielokrotności podwyżek i obniżek. Wszystkie zadania pochodziły z arkuszy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Matematyki.

Uczniowie grupy 4 natomiast rozwiązywali natomiast równania pierwszego stopnia z jedną niewiadomą zawierające ułamki, mianowniki, czy nawiasy. Takich równań nie rozwiązywali oni na swoich lekcjach, gdyż w  klasie szóstej rozwiązuje się bardzo proste równania. Rozwiązywaliśmy również zadania z treścią za pomocą równań. Zajęliśmy się tymi, które dotyczyły wieku osób występujących w zadaniach.

Ilona Janik