Moje dziecko nie ma żadnych zainteresowań!

Utworzono dnia 20.04.2021

Moje dziecko nie ma żadnych zainteresowań!

Często Państwo martwicie się, że dziecko nie ma żadnych zainteresowań ani hobby. Niby wykonuje swoje obowiązki, w szkole jakoś sobie radzi, ale poza tym nic go nie interesuje, patrzy w telefon albo gra na komputerze i nic więcej.

Co możemy zrobić? Myślę, że pierwszym krokiem jest próba wejścia do świata dziecka – zainteresujmy się, jakie strony przegląda w Internecie, w co gra, pozwól, by młody człowiek był dla Ciebie przewodnikiem i pokazał Ci, co go interesuje. Podejdź do tego z żywym zainteresowaniem, prawdziwą chęcią poznania, porozmawiajcie na temat tego, co oglądacie, w co gracie.

Drugim krokiem jest przyjrzenie się sobie samemu – jakie  są Twoje zainteresowania, co robisz po pracy? Może też przeglądasz FB, inne strony internetowe lub oglądasz telewizję. Wówczas dziecko ma tylko taki obraz spędzania wolnego czasu. Dzieci obserwują nas bardzo uważnie i od nas uczą się, czym jest hobby, co można robić dla przyjemności. Nie licz na to, że dziecko samo z siebie zainteresuje się obserwacją przyrody, czytaniem książek, itp. Naszym zadaniem jest pokazanie dziecku świata i całego jego uroku. Kiedy Ty odkryjesz coś ciekawego, coś, co sprawi, że będziesz mógł o tym opowiadać z prawdziwym zaangażowaniem, będziesz zrelaksowany i zadowolony, to zaproś dziecko do swojego świata. 10-12 latek na pewno z przyjemnością będzie chciał spędzić czas z rodzicem i uczestniczyć w czymś, co go wciągnęło.

Powodzenia!