Zasady bezpieczeństwa dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w dniach 16,17 i 18 czerwca 2020r.

Utworzono dnia 19.05.2020

Informacja dla uczniów i rodziców

WAŻNE: Do 29 maja rodzice informują dyrektora ( poprzez wychowawcę), że dziecko nie może nosić maski ani przyłbicy. Egzamin odbędzie się wtedy w oddzielnej sali.

1. W czasie egzaminu w szkole mogą przebywać tylko uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły odpowiedzialni np. za utrzymanie porządku, służby medyczne jeśli wymaga tego sytuacja.

2. Rodzic nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły.

3. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (uczeń, nauczyciel inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

4. Zdający, nauczyciel lub każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu przebywająca na kwarantannie, izolacji lub przebywająca z osobą objętą kwarantanną lub odizolowaną nie może przyjść na egzamin.

5. Osoby wchodzące zobowiązane są do noszenia maseczki zakrywającej nos i usta ( maseczka jedno lub wielorazowa, przyłbica - w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).

6. Obowiązkowo należy zdezynfekować ręce przed wejściem do budynku.

7. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 metra) oraz mają zakryte usta i nos.

8. Ławki w sali egzaminacyjnej ustawione będą w odległości 1,5 metra w każdym kierunku co zapewni bezpieczeństwo zdającym i członkom zespołu nadzorującego.

9. Uczniowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Usta i nos są zakryte również gdy podchodzi nauczyciel, zdający wychodzi do toalety lub kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym.

10. Każdy uczeń korzysta tylko ze swoich przyborów piśmienniczych czy linijki. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

11. Na teren szkoły zdający nie powinni wnosić przedmiotów zbędnych w tym: książek, telefonów komórkowych, maskotek.

12. Uczeń może wnieść do szkoły i do Sali egzaminacyjnej butelkę wody.

13. Przed rozpoczęciem egzaminu i po jego zakończeniu nie należy tworzyć grup ( zachować odstęp od innych, opuścić teren szkoły i udać się do domu).

14. Ławki, krzesła oraz materiały i sprzęty, z których korzysta więcej niż jeden zdający w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie będą dezynfekowane.

15. Sale będą wywietrzone przed rozpoczęciem egzaminu oraz po egzaminie.

16. Dezynfekcji każdorazowo podlegać będą: toalety, włączniki światła, poręcze schodów, klamki oraz powierzchnie płaskie.

17. W czasie egzaminu uczniów obowiązują następujące zasady:

-zakaz kontaktowania się z innymi;

-obowiązek zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu z nauczycielem, wyjścia do toalety;

-niedotykania dłońmi okolic twarzy, ust, nosa, przestrzeganie higieny kaszlu czy kichnięcia;

- zachowanie odpowiedniego odstępu od innych zdających.

18. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu uczniowie nie są wypuszczani z sali (nawet jeśli skończyli egzamin).