Projekt „Kreator przedsiębiorczości”

Utworzono dnia 26.06.2019

Uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Bajor, Wiktor Tuczapski, Jacek Nowak, Szymon Stepnowski, Maciej Kielar brali udział w międzynarodowym projekcie współpracy pt. „Kreator przedsiębiorczości”. Organizatorem projektu jest Lokalna Grupa Działania Zielony Wierzchołek Śląska z siedzibą w Kłobucku. Celem zadania jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych u dzieci, wzmacnianie samodzielności, kreatywności, umiejętności organizacyjnych, motywacja do rozwoju własnej osobowości, edukacja finansowa. Założeniem projektu jest propagowanie idei oszczędzania oraz racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi, poznanie zagadnienia przedsiębiorczości, analiza swoich mocnych i słabych stron oraz wykorzystanie swoich umiejętności i pasji w prowadzeniu firmy. Spotkanie organizacyjne dla uczestników projektu odbyło się 21.12.2018r. na sali sesyjnej UM w Kłobucku. Wzięło w nim udział ok. 50 osób z 8 szkół. Na spotkaniu przedstawiono zasady projektu oraz działania realizowane w jego ramach. Kolejnym etapem była praca nad własnym projektem działalności gospodarczej oraz sposobem jej prezentacji. Uczniowie przez wiele miesięcy tworzyli prezentację własnej firmy oraz przygotowywali się do konkursu „ABC Ekonomii”. Korzystali przy tym z pomocy szkolnego opiekuna oraz przedstawiciela organizatora projektu. Owoc swojej pracy przedstawili 13 czerwca 2019r. na gali finałowej, która odbyła się na Sali UM w Kłobucku. Nasz zespół pokonał stres i zarówno prezentacja jak i test wiedzy wypadły świetnie. Zajęliśmy wysokie, 3 miejsce. Nagrodą dla każdego uczestnika był tablet i wyjazd na 10-dniowy obóz szkoleniowo – wypoczynkowy do Międzywodzia.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za pracę nad projektem i życzę aby w przyszłości Wasza Firma „Trójząb” stała się rzeczywistością.

Szkolny koordynator projektu

Dorota Beim